Okolice

Okolice

W odległości około 200 m znajduje się czerwony szlak którym można się udać na granicę polsko-słowacką przez Fereczatą i Okrąglik.
Około 2 km znajduje się wypał węgla drzewnego, ścieżka edukacyjna z dużą altaną gdzie można zrobić grilla.

W okolicy jest również wiele tras rowerowych. Ze względu na naszą lokalizację nie ma problemów z komunikacją. W przypadku dalszych wypraw można umówić się z lokalnymi przewoźnikami na odbiór sprzed posesji (np. do Ustrzyk Górnych, Cisnej), bliskość głównych szlaków pieszych zarówno na Smerek i Połoniny jak i na mniej uczęszczany a przez co bardziej dziki Bieszczadzki szlak graniczny daje zajęcie na kilka dni bez konieczności dalszych wyjazdów.
Na Tarnicę i Połoninę Caryńską trzeba już podjechać.

Ok. kilometra od kwater jest sklep z podstawowymi artykułami spożywczymi. Obok jest też zajazd „Niedźwiadek” oraz oberża „Smerek”, które proponują proste menu. Tuż obok, znajduje się kolejna restauracja „Paweł nie całkiem święty”. Można też podjechać lub przejść się do pobliskiej Wetliny (ok. 3 km.), polecić możemy bar przy sklepie spożywczym (niewyszukane, domowe jedzenie) lub miejsce obok Chaty Wędrowca (dwie niskie chałupy) lub samą Chatę Wędrowca.